Na czym polegają badania termowizyjne?


Wiele osób zastanawia się, czym są badania termowizyjne urządzeń. Okazuje się, że jest to bardzo nowoczesna metoda pozwalająca ustalić wady w izolacji cieplnej budynku. Obecnie coraz więcej firm korzysta z badań termowizyjnych urządzeń. Są one bardzo skuteczne. Trzeba wiedzieć o tym, że dzięki takiemu badaniowi możliwe jest wskazanie miejsc, w których straty ciepła są największe. Ponadto możliwe jest ustalenie przyczyn takiego stanu rzeczy. Dlatego wiele firm korzysta z badania termowizyjnego.

Badania termowizyjne urządzeń przeprowadzane są przy zastosowaniu specjalnej, termowizyjnej kamery. To ona rejestruje promieniowanie, które emitowane jest przez budynek. Ponadto ukazuje je jako cyfrowy obraz, co jest bardzo cenione w obecnych czasach. Warto zaznaczyć, że taka technika daje możliwość zlokalizowania mostków termicznych, a ponadto można też zaplanować prace, które związane są z modernizacją instalacji termicznej. Oprócz tego badanie termowizyjne pozwala sprawdzić jakość przeprowadzanych robót, a dodatkowo ocenić rozwiązania projektowe, które mają za zadanie ograniczyć wszelkie straty ciepła oraz wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość.

Trzeba wiedzieć o tym, że badania termowizyjne urządzeń przeprowadza się zgodnie z normą europejską PN-EN 13187. Okazuje się, że badania termowizyjne przeprowadzane są w celu lustracji budynku przy zastosowaniu specjalnej kamery termowizyjnej. Dzięki niej zapisywany jest materiał obrazowy. Wszystko odbywa się przy zastosowaniu podczerwieni obrazu. Dzięki temu powstaje wydruk bądź cyfrowy zapis, który nazywany jest termogramem. Należy nadmienić, że dzięki badaniu termowizyjnego widoczny jest rozkład temperatur całego budynku, co jest bardzo istotne. Wiele firm korzysta z badania termowizyjnego urządzeń. Tego typu urządzenia najlepiej kupować od sprawdzonych producentów, ponieważ jakość powinna być zawsze najważniejszą kwestią. Badania termowizyjne stosowane są od wielu lat. W Polsce wiele renomowanych firm korzysta z takiego zabiegu, bowiem jest bardzo skuteczny.

Zapraszamy: term-os.pl