Moc uśmiechu


Zdrowy i piękny uśmiech to niewątpliwy atut każdego człowieka. Nieprzypadkowo wiele komplementów funkcjonujących w naszej kulturze odnosi się właśnie do tego elementu ludzkiej urody. Poranek rozpoczęty od śmiechu pozwala poprawić nastrój na cały dzień, a już nawet kilka sekund śmiechu pozwala na wyprodukowanie takiej ilości endorfin jak w przypadku zjedzenia niewyobrażalnej ilości tabliczek czekolady, bo jak wiadomo to między innymi endorfiny odpowiadają za nasze dobre samopoczucie. Niewątpliwie zdrowszą opcją poprawy humoru jest więc prezentowanie światu swojego uśmiechu.
Jednak nie każdemu dane jest być w pełni z niego zadowolonym. Wiele osób boryka się z kompleksami dotyczącymi swojego uzębienia związanymi z problemami zdrowotnymi czy obawą przed wizytą u specjalisty. Należy pamiętać jednak, że problemy z zębami nie wpływają jedynie na nastrój, psując nerwy kiedy odczuwalny zaczyna być ból, ale mogą również wpływać negatywnie na inne elementy naszego organizmu. W celu pozbycia się dolegliwości, zanim staną się uporczywymi i zaczną odbierać nam radość, należy udać się do odpowiedniego specjalisty w swojej dziedzinie. W Polsce pracuje obecnie ponad 12,5 tys. stomatologów. Znalezienie osoby odpowiadającej naszym potrzebą i preferencją nie wydaje się trudnym zadaniem. Wyszukać należy jedynie interesujący nas obszar, np. „stomatolog Bielany”, aby zawęzić obszar poszukiwań, a tym samym ułatwić sobie dojazd do wyznaczonego miejsca. Umówienie wizyty zajmie nam jedynie parę minut. Później już zostanie tylko przybycie na czas oraz oddanie się w ręce prawdziwych fachowców, którzy zadbają o nasz komfort i bezpieczeństwo. W końcu czasem każdy potrzebuje, aby ktoś profesjonalnie zatroszczył się o jego potrzeby, również te dotyczące zdrowia.
Po wyjściu z gabinetu można już tylko cieszyć się swoim olśniewającym uśmiechem i poprawiać nastrój osobą w swoim otoczeniu. Przecież nie od dziś wiadomo, że uśmiech, nawet zupełnie obcych nam osób i w nieprzewidywalnych sytuacjach, jest zaraźliwy. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany/przekonana spróbuj uśmiechnąć się do kogoś w sklepie czy na przystanku. Przekonaj się jaką moc ma twój uśmiech!

Sprawdź także: medicdental.com.pl