Kurtyny polar


Kurtyny polar to nic innego jak folia mroźnicza czy kurtyna paskowa stosowana do oddzielania pomieszczeń tak, aby nie wydostawało się z nich zimne powietrze oraz, aby ciepłe nie wpadało do środka.
Wykonane z foli mroźniczej PCV kurtyny wstęgowe doskonale spisują się w temperaturach od minus pięćdziesięciu stopni Celsjusza do plus dwudziestu stopni Celsjusza. Bez problemu nawet przy bardzo niskich temperaturach zachowują one swoją elastyczność nie tworząc sztywnej, nie do przejścia ściany. Używa się ich przede wszystkim w przemyśle spożywczym oraz przemysłowym gdzie występują bardzo niskie temperatury. Miejsca, gdzie bezwzględnie kurtyny polar powinny zawisnąć to między innymi komory kriogeniczne, chłodnie, zakłady wykorzystujące niskie temperatury w procesach technologicznych i tym podobne miejsca.
Korzyści płynące z zastosowania folii mroźniczej to przede wszystkim: eliminacja przeciągów, izolacja termiczna, ochrona przed kurzem czy oszczędność czasu. Montowane zostają między innymi na drzwiach wejściowych i wewnętrznych, bramach wyładunkowych, w chłodniach zakładów mięsnych oraz przetwórstwa spożywczego, a także osłaniają poszczególne stanowiska pracy.
Ważną sprawą jest fakt, że kurtyny polar muszą posiadać odpowiedni atest higieniczny. Jest to konieczność, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się materiałów potencjalnie szkodliwych dla zdrowia i życia każdego człowieka mającego styczność z tym materiałem.
Poprawne zamontowanie takiej kurtyny jest tak samo ważne jak jej pochodzenie. Aby zminimalizować straty na przykład w cieple czy zwyczajnie nie zniszczyć kurtyny należy dopasować jej wymiary do zabezpieczanego otworu. Kolejnym ważnym elementem jest sposób jej zamontowania, czyli zachodzenia za siebie poszczególnych pasów. im większa zakładka, tym mniejsza przepuszczalność a zatem większa izolacja akustyczna i termiczna. Można zastosować zakład pełny, częściowy oraz umieścić pasy foli obok siebie, aby stworzyły jeden rząd w celu odgrodzenia od siebie poszczególnym powierzchni.

Sprawdź jeszcze: izolacyjnie.pl