Jakie lustro wybrać do łazienki?


Lustro jest jednym z najbardziej istotnych elementów wystroju łazienki. Nie tylko codziennie służy nam do codziennego przygotowywania się na wyjścia, ale także stanowi istotny element aranżacji wnętrza, pozwalający nadać mu wyjątkowego charakteru. Jakie lustro w łazience oraz w jakim rozmiarze sprawdzi się najlepiej i jak podejść do jego wyboru? Zobacz lustra na wymiar.
Ważne jest, aby znaleźć lustro łazienkowe o odpowiedniej szerokości dla zlewu czy toaletki, nad którą się znajduje, ponieważ za małe lub za duże będzie zaburzało równowagę całego wnętrza. Najlepiej jest postawić na lustro o tej samej szerokości co toaletka lub zlew. Jest to powszechne podejście, które w łatwy sposób zapewnia symetrię i nie wymaga wiele myślenia i analiz.

Jeśli natomiast obawiasz się, że lustro i toaletka zleją się w jedno, tworząc ciężki efekt, znajdź lustro, które ma około 80% szerokości toaletki. W przypadku gdy zostawiasz obok lustra miejsce na kinkiety, wybierz takie, które ma 60-70% szerokości toaletki, aby oświetlenie również zgrało się z toaletką i zlewem, a nie wisiało poza ich krawędziami. Oczywiście najłatwiejszą opcją byłoby stworzenie lustra na wymiar. Da to pewność, że idealnie wpasuje się ono do urządzanego przez ciebie wnętrza i pozostałych mebli.

Zobacz – szkolenia BHP Poznań.