Czym wyróżniają się najlepsze parawany spawalnicze?


Oryginalne parawany spawalnicze zaprojektowane są głównie po to, aby zabezpieczyć wzrok. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można skutecznie zatrzymać promieniowanie podczerwone i ultrafioletowe. Warto wspomnieć również o tym, że parawany stanowią barierę dla iskier i rozżarzonych odprysków metalu, które mogą narobić wiele szkód. Największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne parawany do spawania, które oparte są na stelażu z profili stalowych. Tego typu konstrukcje wypełnione są lamelami albo specjalnymi arkuszami wykonanymi z niezawodnej folii PCV. Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwo to warto inwestować wyłącznie w parawany spawalnicze, które spełniają normę ISO 25980, EN1598.

Parawany wyróżniają się stabilną i samonośną konstrukcją, która nie wymaga żadnego dodatkowego mocowania. Kilka parawanów można łączyć ze sobą w jeden ciąg, dzięki czemu tworzą się ścianki i niezawodne osłony stanowisk spawalniczych. Głównym zadaniem parawanów jest ogrodzenie i wydzielenie miejsc w których prowadzone są prace spawalnicze. Jest to najlepsza alternatywa dla tradycyjnej zabudowy, której wykonanie zajmuje sporo czasu. Po zakończeniu prac parawany można bardzo szybko usunąć i wykorzystać je w innym miejscu. Oryginalne parawany spawalnicze można stosować nie tylko jako przegrody tymczasowe, ale również jako stałe.

Przenośne parawany wyróżniają się mobilnością, dlatego też ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Większość modeli dostępnych na rynku posiada cztery koła jezdne, które wyposażone są dodatkowo w hamulec. Istnieją także specjalne ekrany spawalnicze, które są bardzo lekkie, dlatego też bez problemu można je przenieść do dowolnego miejsca. Parawany przenośne mogą posiadać składane ramiona. Aby wybrać porządne modele warto zwrócić uwagę na ich wypełnienie. Wszystkie parawany dostępne na rynku wykonane są oczywiście z niepalnych materiałów, dzięki czemu stanowią one dodatkową ochronę przed pożarem. Profesjonalne parawany spawalnicze o wymiarach 1450 x 2000 mm można kupić już od 600 zł.